Pyrenejský horský pes
Monday, December 31, 2018
Je velký, mohutně stavěný a přitom elegantní pes, určený původně k ochraně stád v horách.
Inteligentní, klidný, pozorný, vyrovnaný, odvážný a velmi trpělivý pes, jemuž je agresivita cizí. Nechybí mu ostražitost a rád štěká. Tento pes přesvědčivě chrání dům i dvůr proti nežádoucím návštěvníkům. Je velmi samostatný a tvrdý, zároveň trochu svéhlavý. Obvykle se chová klidně jak venku, tak uvnitř domu. Rád pobývá venku při jakémkoli počasí. Přesto není vhodným psem do kotce. Příslovečně věrný, oddaný rodině i dětem a potřebuje mít kontakt se členy rodiny.
Tento pes se vychovává, není určen k výcviku. Byl vyšlechtěn k práci na vlastní pěst, je velmi inteligentní a má své vlastní myšlení. Je vyšlechtěn k nezávislosti. Pracuje na vlastní pěst, je velmi inteligní s vlastním myšlením. Neplní . bezhlavně povely, ale sám rozhoduje, co je v daný moment vhodné.

Estrelský pastevecký pes
Monday, December 31, 2018
Má velkou svalnatou postavu a vyniká velice živým pohybem. Disponuje nečekaným temperamentem. Je přirozeně sebejistý, klidný, vyrovnaný a inteligentní.
Svého pána ctí a  poslouchá. Vztah k dalším členům rodiny je bezproblémový. Dobře se snáší i s dalšími psy a zvířaty, vůči cizím lidem si udržuje odstup, ale  vůči vetřelcům je nekompromisní až hrozivý. Je to milující rodinný společník, který se umí proměnit v opravdu hrozivého psa.
Poslouchají na slovo svého pána, je ale potřeba být dostatečně důrazný a nepovolit dominanci. Výcvik cílený a důsledný, ale ne násilný.
Hodí se spíše na venkov a do rodinného domu. Potřebuje dostatek pohybu, ale také kontakt s přírodou. Milují vodu a plavání.

PRACOVNÍ VERZE STRÁNEK
Bernardeta ("Berny") Bernardeta ("Berny")

Nejstarší fenka bez PP. Kříženec Bernského salašnického psa a Irského setra. Vzorový Gordonsetr. Nejstarší pes a vůdce smečky.

Čtěte více
Lizzy II ("Máša") Lizzy II ("Máša")

Uchovněná fenka Pyrenejského horského psa s PP. Největší mazel naší smečky . Junioršampion české Republiky.

Čtěte více
Amboca Cao ("Ťapka") Amboca Cao ("Ťapka")

Fenka Estrelského pasteveckého psa. Čeká na uchovnění. Náš nejmladší člen smečky. Velký hlídač a divočák.

Čtěte více
Copyright © 2019 LA BELLE COLLINE EN MORAVIE. All Rights Reserved.
Monday, December 31, 2018
© Stránky jsou výhradním majetkem Renaty Volfové. Kopírování, sdílení, publikování ani jiné zveřejňování elektronického obsahu není možné bez souhlasu majitelky. Veškeré osobní údaje podléhají GDPR a zákonu č. 101/2000 Sb. na ochranu osobních údajů. Osobními údaji jsou také údaje o psech v mém vlastnictví.